Skład

Łukasz Kożuch
Łukasz Kożuch
Michał Nowak
Michał „Misiek” Nowak
Piotr Kupicha
Piotr Kupicha
Michał Opaliński
Michał „Mike” Opaliński
Łukasz Kożuch
instrumenty klawiszowe

Muzyka była obecna w życiu Łukasza od urodzenia, dzięki rodzicom, którzy sami byli muzykami. Jako dziecko próbował grać na różnych instrumentach. Jego początek instrumentalnej przygody rozpoczął się w szkoły muzycznej, gdzie uczęszczał na zajęcia z akordeonu. W liceum zajmował się prowadzeniem chóru klasowego. W tym czasie również próbował swoich sił na Studium Organistowskim, ale ciągle szukał dla siebie czegoś innego. Po szkole dostał propozycję pracy jako prezenter sprzętu muzycznego.

Łukasz jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Grał z różnymi formacjami, gdzie poznał wspaniałych muzyków i przyjaciół m.in. w zespole Rebelia. W 2004 w sklepie muzycznym spotkał Piotra Kupichę i tak rozpoczęła się jego przygoda z FEEL.

Zwiń

Michał „Misiek” Nowak
gitara basowa

Gra na gitarze basowej od 2000 roku, jednak w jego przypadku przygoda z muzyką rozpoczęła się znacznie wcześniej. Michał grał również na perkusji w projektach rockowych m.in. takich jak: Raw Ride, Tothem. Przez krótką chwilę był członkiem zespołu Novak Band. W 2000 roku dołączył do trio Rebelia. Jako basista współpracował z wieloma muzykami ze Śląska jako muzyk studyjny. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył Pracę Socjalną na Wydziale Nauk Społecznych. Od 2005 roku jest członkiem FEEL.

Michał to pasjonatem amerykańskiej motoryzacji, uwielbia zabytkowe samochody. Jego fascynacje muzyczne to: Sting, Toto, Fourplay, Aerosmith, Deep Purple, Jamiroquai, Led Zeppelin, Pink Floyd, Steve Wonder. Jako człowiek o dużym dystansie do reklamowanych produktów, całkowicie zaufał firmom Musicman oraz David Eden.

Zwiń

Piotr Kupicha
wokal, gitara basowa

Wokalista, gitarzysta, tekściarz, aranżer, lider zespołu Feel. Jak sam o sobie mówi: Gdyby nie grał w Feel „pracował by gdzieś” i „prowadził nudne życie”, tak się jednak na szczęście nie stało. Przygoda Piotra z muzyką zaczęła się w 1995 roku, kiedy zakupił swoją pierwszą gitarę. Od tej pory świat nabrał dla niego innego wymiaru. W rok później założył swój pierwszy zespół Ragabash o rockowej stylistyce. Z biegiem lat zdobywał sceniczne i medialne doświadczenie w innych zespołach rockowo-popowych. Zagranie ponad 500 koncertów na dużej scenie pozwoliło mu się z nią oswoić. Zaczął coraz więcej śpiewać i mocno szlifować skalę wokalną. Praca i zdobyte umiejętności skłoniły go do poszukiwania swojej ścieżki muzycznej.

 

W 2004 roku w sklepie muzycznym spotkał Łukasza Kożucha i wtedy też powstał pomysł założenia formacji FEEL. Piotr jest muzycznym samoukiem, co nadaje specyficznego „feelingu” jego grze i wyłącza go z grona akademickich rzemieślników. Jego inspiracje muzyczne oscylują wokół amerykańskiego grania lat 90.: Audioslave, Linkin Park, Alter Bridge i Pearl Jam, Nickelblack, 3 Doors Down. W wolnych chwilach Piotr poświęca dużo czasu na chodzenie po górach. Posiada kartę taternika. Lubi jazdę samochodem, motocyklem i na rowerze oraz filmy James Camerona. Jest miłośnikiem takich marek jak: Gibson i Harley Davidson.

Zwiń

Michał „Mike” Opaliński
bębny

Perkusista. Od początku związany z polskim zespołem pop-rockowym Feel, założonym przez Piotra Kupichę, wokalistę i lidera zespołu[2]. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie. Nauczyciel instrumentów perkusyjnych w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

Galeria

Zwiń

O zespole

Zespołu Feel nie trzeba specjalnie przedstawiać. Graja już ponad 10 lat. Zespół założony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupicha. Początkowo, pod nazwą Q2 tworzył duet wraz z basistą Michałem Nowakiem. Skład zespołu uzupełnili Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński zmieniając szyld kolejno na Q3, Q4 oraz Kupicha Band. Ostatecznie zespół stal się FEEL'em. Wiele nagród (Telekamery, Super jedynki, Bursztynowy słowik, Słowik Publiczności) i hitów zespołu w tym najnowszy z 2016/17 pt. "Swoje Szczęście znam" potwierdziły ze zespół jest w formie, a na nasyconym rynku muzycznym Feel jest jednym z najważniejszych zespołów pop-rockowych.